r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Trwa ekspansja komunikatorów internetowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Komunikatory internetowe są używane coraz bardziej masowo. I coraz częściej stają się narzędziem pracy w biznesie - wynika z najnowszego badania rynku amerykańskiego.

Sondaż na ten temat przeprowadziły w lipcu tego roku spółka internetowa America Online i firma badawcza Opinion Research Corporation (objęto nim 4,5 tys. osób). Okazuje się, że komunikatory (mowa o tzw. technologii instant messaging, w Polsce najpopularniejszym z takich narzędzi jest Gadu-Gadu) już dość powszechnie zawędrowały do amerykańskich firm - ponad jedna czwarta respondentów (27 proc.) stosuje je w miejscu pracy. To znacznie więcej niż jeszcze rok temu (16 proc.). Większość osób wykorzystujących komunikator w pracy kontaktuje się za jego pomocą z kolegami z firmy. Ale już przeszło co trzeci badany z tej grupy porozumiewa się przez komunikator także z kontrahentami lub klientami.

Niestety w wielu krajowych, nawet mających stały dostęp do sieci firmach, nie ma możliwości komunikowania się z kontrahentami za pomocą komunikatorów ponieważ wprowadzane są zakazy ich używania, powodowane chęcią "podniesienia wydajności".

Więcej informacji na ten temat, a także szereg statystyk dotyczących wykorzystania komunikatorów znaleźć można w artykule zamieszczonym w portalu Gazeta.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.