Trwa rejestracja pre-paidów. Mobile Vikings obiecuje bonusy i każe płacić za kuriera

Strona główna Aktualności

O autorze

Po wejściu w życie przepisów ustawy antyterrorystycznej także wirtualni operatorzy biorą się za zachęcanie swoich klientów do rejestrowania kart pre-paid. Co robić, dla nich to kwestia znacznie bardziej dotkliwa, niż dla dużych telekomów, z ich milionami płacących abonament klientów. Mobile Vikings też w ramach zachęty zaoferował w tej kwestii atrakcyjne benefity, z drugiej jednak strony jak żaden dotąd inny operator publicznie ustawę pochwalił.

Jesteśmy zdania, że wprowadzana ustawa jest zasadna i z pewnością należy podejmować działania zmierzające do ochrony obywateli przed działaniami terrorystycznymi. Nie chcemy jej oceniać czy dyskutować z zawartymi w niej przepisami, gdyż nie mamy na nie wpływu. Skupiamy się natomiast na pracy nad tym, żeby skutki wprowadzanych przepisów były jak najmniej dotkliwe dla naszej społeczności – stwierdził Bartłomiej Grabowski z Mobile Vikings.

Wierząc w ducha ustawy, firma trzyma się jej litery co do joty. Proces rejestracji karty rozłożono na dwa etapy. W pierwszym użytkownik ma dostarczyć operatorowi swoje imię i nazwisko oraz numer PESEL (w przypadku osób nieposiadających numeru PESEL – nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość). Dane te mają być przekazywane przez formularz na stronie firmy. Dotychczasowi klienci mogą też dane te uzupełnić na swoich profilach lub podać je bezpośrednio podczas drugiego etapu procesu.

Tym drugim etapem jest weryfikacja – która może odbyć się bądź osobiście (w biurze Mobile Vikings przy ul. Tęczowej 13/210 we Wrocławiu), za pośrednictwem kuriera, lub też w dowolnym salonie sieci Play, partnera tego wirtualnego operatora. Dla większości najciekawszym rozwiązaniem będzie pewnie kurier, który zjawić się ma w ciągu 24 godzin od zgłoszenia, ale uwaga – koszt jego zamówienia (9,99 zł) zrzucono na samego użytkownika. Wyjątkiem są tylko ci, którzy przenoszą numer do sieci Mobile Vikings.

Oczywiście w każdym z tych wypadków klient będzie musiał udowodnić, że jest sobą, to znaczy dać pracownikowi Mobile Vikings, sieci Play lub kurierowi swój dokument do pooglądania.

Za przebrnięcie przez te wszystkie niedogodności operator obiecuje 10 GB ruchu sieciowego oraz nielimitowanych rozmów na wszystkie polskie numery komórkowe i stacjonarne, ważne 31 dni. Użytkownik będzie mógł na swoim indywidualnym koncie samodzielnie zadecydować, od kiedy ma być naliczany ten okres. Jeżeli ważność karty zostanie przedłużona doładowaniem, po upływie 31 dni niewykorzystany ruch sieciowy przejdzie na kolejne miesiące. Z kolei klienci korzystający tylko z mobilnego Internetu dostaną 14 GB ruchu sieciowego na 60 dni – pod warunkiem, że konto zostanie doładowane co najmniej za 20 zł.

Wygląda na to, że jedyny niepokorny w tej całej zabawie w rejestrację pre-paidów, operator Virgin Mobile, zdecydował się jednak nie drażnić władzy. Jeszcze do niedawna firma zapowiadała, że rejestracje będzie robić przez Internet, przyjmując… skany dowodów osobistych. Teraz się z tego wycofała – i wzywa do stawienia się w punkcie partnerskim, lub też zamówienia kuriera online. Na plus Virginowi trzeba policzyć jednak to, że sam za kuriera zapłaci. W ramach bonusu użytkownik, który kartę zarejestruje, otrzyma przez dwa miesiące zwrot 50% opłaty za wybrany przez siebie pakiet.

© dobreprogramy