r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Trwają prace nad Firefox OS 2.0, tak będzie wyglądał

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Na razie nie można powiedzieć, że Firefox OS postawił na głowie rynek mobilny. System nie odchodzi jednak w zapomnienie. Obecnie dostępna jest wersja 1.3, w przygotowaniu jest 1.4, a Mozilla myśli już o wydaniu Firefox OS 2.0. Na chińskich blogach znalazły się zrzuty ekranu z kolejnej wersji systemu, w której znajdziemy bardziej elegancką szatę graficzną i kilka rozwiązań, które pozwolą oszczędzić trochę miejsca na ekranie. Należy pamiętać, że urządzenia z Firefox OS z założenia do dużych nie należą.

W wyglądzie kolejnej odsłony systemu mobilnego Mozilli czuć powiew świeżości i, jeśli porównamy je z obecnym systemem, elegancji. Poniższa grafika przedstawia kolejno wygląd ekranu domowego, galerii, listy otwartych aplikacji, przeglądarki i ustawień. Zrzuty warto porównać ze starszymi wersjami systemu. Warto zwrócić uwagę na integrację paska adresu przeglądarki z paskiem stanu, na którym widnieje stan naładowania baterii i godzina — pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca na i tak niedużych ekranach telefonów z nowym systemem Mozilli. Zrzuty sugerują także zmianę domyślnych proporcji ekranu.

Istotę zmian widać najlepiej, kiedy zagłębimy się w aplikacjach. Poniżej znajdują się aplikacje do obsługi SMS-ów, poczty, połączeń głosowych oraz ekran blokowania i kalendarz.

r   e   k   l   a   m   a

Widać, że Mozilla nie odstawia systemu na boczny tor, mimo kiepskiego startu. Na serwerach FTP Mozilli znalazły się już symulatory systemu w wersjach 1.4 i 1.5, w nadchodzącej 1.4 pojawi się także nowa aplikacja do obsługi aparatu. Na niedrogie telefony trafią takie funkcje, jak robienie zdjęć w trybie HDR, autofokus, wyzwalacz czasowy i rozpoznawanie twarzy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.