Trwają prace nad Mafią III! Pierwszy zwiastun już za kilka dni

Strona główna Aktualności

O autorze

Klasyczne samochody, swingujące kompozycje Django Reinhardta, szyte na miarę garnitury i spektakularne strzelaniny to coś, co sprawiło, że Mafia to zdecydowanie jedna z najlepszych gier gangsterskich w historii. Czesi stworzyli produkcję, która przede wszystkim fabułą, ale też świetną oprawą graficzną i dźwiękową, zachwyciła fanów sandboksowych gier akcji. Mamy dla nich dobre wieści – trwają prace nad trzecią odsłoną Mafii.

O samej grze wiadomo niewiele. Przynajmniej do 5 sierpnia, kiedy o 14:00 polskiego czasu na kanale gry w serwisie YouTube, zostanie opublikowany pierwszy zwiastun. Do tego czasu w domysłach możemy się posiłkować jedynie grafiką załączona do ćwierka.

Jak wiadomo twórcy gry nie boją się eksperymentów z czasem akcji, czego spektakularnym przykładem była Mafia II. Wówczas dzięki pewnemu zabiegowi fabularnemu (choć od premiery gry minęło 5 lat, to z oczywistych powodów nie będziemy opisywać szczegółów) gracz miał możliwość pokierowanie losami Vita Scaletty na przestrzeni dwóch dekad. Na udostępnionej grafice zarówno samochody, jak i ubiór oraz fryzury postaci sugerują natomiast, że akcja trzeciej Mafii zostanie osadzona pod koniec lat 70.

Do myślenia daje także fakt, że w widocznej na zdjęciu egzekucji, oprócz ofiary i aligatorów, biorą aż cztery osoby. Można się zatem spodziewać, że po raz pierwszy w serii będziemy mieli możliwością wcielenia się w kilku bohaterów. Więcej dowiemy się zapewne już za kilka dni.

© dobreprogramy
s