Trwają testy nowej funkcji Androida M. Czeka nas powrót poczty głosowej?

Trwają testy nowej funkcji Androida M. Czeka nas powrót poczty głosowej?

Trwają testy nowej funkcji Androida M. Czeka nas powrót poczty głosowej?
16.07.2015 22:50

Poczta głosowa nigdy nie zdobyła w Polsce takiej popularności, jak choćby w USA. Mimo że wielu użytkowników telefonów nie zadała sobie trudu, by ją wyłączyć, to i tak dzwoniący, słysząc pierwsze wypowiadane przez głos automatycznej sekretarki sylaby, najczęściej się rozłączają. Być może zmieni się to wraz z premierą Androida M.

Niska popularność poczty głosowej wynika pewnie po części z bardzo niewygodnego, jak na dzisiejsze standardy, sposobu nawigacji po usłudze. O ile do naciskania kolejnych cyfr na klawiaturze numerycznej smartfona, przeciętny Kowalski jest przyzwyczajony podczas połączeń z wszelkiej maści infoliniami, to przy korzystaniu z automatycznej sekretarki taki model nie zyskał akceptacji. To właśnie ten aspekt usługi ma zostać udoskonalony w Androidzie M. Użytkownicy systemu zyskają bowiem dla poczty graficzny interfejs.

Źródło: androidpolice.com
Źródło: androidpolice.com

Będzie on pozwalał nie tylko na zapoznanie się z pozostawionymi przez dzwoniących wiadomościami, ale także na wybór konkretnych pozycji z listy oraz przewijanie nagrań na wzór odtwarzaczy plików muzycznych. Na razie na stronie Android Developer Preview mowa o obsłudze sieci Orange na terytorium Francji, jednak graficzny interfejs jest rzekomo kompatybilny także w przypadku operatora T-Mobile. Biorąc pod uwagę, że funkcja już na aktualnym etapie rozwoju dotyczy europejskich operatorów, można sugerować, że będzie ona w niedalekiej przyszłości dostępna także w Polsce.

Spierać się można oczywiście o kwestię ewentualnej skuteczności tej funkcji Androida M w popularyzacji poczty głosowej. Miała ona racje bytu w przypadku telefonów stacjonarnych, które przez dużą część doby były niedostępne dla użytkownika. Jednak smartfony, będące w zasięgu jego ręki w zasadzie bez przerwy, zapewne zdecydowanie zmniejszyły liczbę nieodebranych połączeń. Kolejną kwestią jest punkt widzenia dzwoniącego, który ma pozostawić wiadomość. Skoro w zdecydowanej większości przypadków rezygnuje on z tej możliwości, to prawdopodobieństwo, że zmieni się to w związku z łatwiejszą obsługą poczty przez osobę, do której dzwoni, jest dość niskie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)