reklama

Tryb Steam Big Picture już dla każdego, ruszyła też promocja na gry

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Valve od jakiegoś już czasu przygotowywała zmodyfikowane menu dla klienta usługi Steam, dzięki któremu sprawniej by się go obsługiwało, kiedy komputer podpięty mamy pod telewizor w salonie. Zakończyły się oto wreszcie jednak testy beta trybu Big Picture i każdy teraz może już sprawdzić w akcji interfejs stworzony z myślą o obsłudze z pada. Jest przeglądarka internetowa, zaprojektowano też wygodny sposób wprowadzania tekstu.

Aby zachęcić użytkowników Steam do wypróbowania tego rozwiązania uruchomiono promocję na gry, przy których najlepsza zabawa jest właśnie z kontrolerem na kolanach — ceny niektórych z nich przycięto nawet o 75 procent. Z ciekawszych propozycji wypada wspomnieć Portal 2, Left 4 Dead 2, Counter-Strike: Global Offensive, Alana Wake czy zręcznościowe produkcje wydane z logiem LEGO. „Wyprzedaż” potrwa do 10 grudnia. Valve liczy na to, że tryb Big Picture upowszechni się wśród graczy, których na raz potrafi zalogować się w usłudze już blisko 6 milionów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało