Tryb alarmowy trafił do iOS 10.2 Beta 2, czyli z Apple bezpieczniej

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Nie od dziś wiadomo, że Apple równolegle do sprzętu i oprogramowania rozwija usługi, które zatroszczyć się mają o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, czego przykładem jest na przykład aplikacja Health. Pod koniec zeszłego roku wyciekły informacje o trybie paniki pomocnym w sytuacjach kryzysowych, teraz trafił on już do betatesterów iOS-a.

Patent dotyczący trybu paniki zakładał przede wszystkim zablokowanie możliwości dostępu do urządzenia, jeśli jego właściciel stanie w obliczu kradzieży. Ponadto dokumentacja zakładała dodatkowe możliwości, jak automatyczne uruchomienie dyktafonu, a także wybranie numeru alarmowego.

To właśnie ta ostatnia funkcja jest już dostępna w najnowszej wersji beta iOS-a 10.2, choć nie globalnie, skorzystać z niej można między innymi w USA, Australii, Francji Rosji czy we Włoszech, nie jest ona jednak na razie dostępna w Polsce Jak donosi serwis Mashable, do aktywacji trybu SOS wystarczy szybkie pięciokrotne naciśnięcie fizycznego przycisku włącznika, który znajduje się na górnej krawędzi iPhone'a.

Po uruchomieniu trybu SOS uruchomione zostanie 3-sekundowe odliczanie, każda sekunda będzie zasygnalizowana donośnym dźwiękiem syreny. Ma to zapewne uchronić użytkowników przed przypadkowym połączeniem alarmowym, choć może także zwrócić uwagę i sprowokować agresora. Tryb SOS można także całkowicie wyłączyć w ustawieniach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję