r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tryb kinowy w iOS-ie 10.3: Apple nauczy dobrych manier w kinach i na koncertach?

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Na początku zeszłego roku Apple opublikowało aktualizację systemu iOS 9.3, która wprowadziła między innymi tryb nocny. Dziś pojawiły się informacje, że Apple ma zamiar eksplorować ten kierunek rozwoju i pracuje nad kolejny trybem interfejsu, nazwanym roboczo trybem kinowym.

Informacją tą podzielił się na Twitterze Sonny Dickinson, wiarygodne źródło przecieków na temat kolejnych nowości dotyczących Apple. Według niego, w iOS-ie 10.3 pojawi się tryb kinowy. Będzie miał on nawet własną ikonę na siatce aplikacji, przypominającą kubełek popcornu.

Nie brakuje oczywiście spekulacji na temat zastosowania nowego trybu w iOS-ie. Najbardziej prawdopodobnie wypadają te, które zapowiadają tryb przydatny podczas uczestnictwa w koncertach, pokazach filmowych i innych wydarzeniach wymagających większej dyskrecji korzystania ze smartfonu.

A to z kolei przypomina o otrzymanym przez Apple w czerwcu tego roku patencie. Dotyczył on techniki, która pozwala na zdalne wyłączenia aparatów w smartfonach pod wpływem emitowanej ze sceny wiązki podczerwieni.

Implementacja tak radykalnej funkcji wydaje się wciąż mało prawdopodobna. Widać jednak, że Apple pracuje nad dopracowaniem swojego oprogramowania pod względem jego użyteczności w miejscach publicznych. Szczegóły dotyczącego trybu kinowego już wkrótce – beta iOS-a 10.3, w której pojawić ma się ta funkcja, zostanie udostępniona 10 stycznia.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.