Tryb kinowy w iOS-ie 10.3: Apple nauczy dobrych manier w kinach i na koncertach?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Na początku zeszłego roku Apple opublikowało aktualizację systemu iOS 9.3, która wprowadziła między innymi tryb nocny. Dziś pojawiły się informacje, że Apple ma zamiar eksplorować ten kierunek rozwoju i pracuje nad kolejny trybem interfejsu, nazwanym roboczo trybem kinowym.

Informacją tą podzielił się na Twitterze Sonny Dickinson, wiarygodne źródło przecieków na temat kolejnych nowości dotyczących Apple. Według niego, w iOS-ie 10.3 pojawi się tryb kinowy. Będzie miał on nawet własną ikonę na siatce aplikacji, przypominającą kubełek popcornu.

Nie brakuje oczywiście spekulacji na temat zastosowania nowego trybu w iOS-ie. Najbardziej prawdopodobnie wypadają te, które zapowiadają tryb przydatny podczas uczestnictwa w koncertach, pokazach filmowych i innych wydarzeniach wymagających większej dyskrecji korzystania ze smartfonu.

A to z kolei przypomina o otrzymanym przez Apple w czerwcu tego roku patencie. Dotyczył on techniki, która pozwala na zdalne wyłączenia aparatów w smartfonach pod wpływem emitowanej ze sceny wiązki podczerwieni.

Implementacja tak radykalnej funkcji wydaje się wciąż mało prawdopodobna. Widać jednak, że Apple pracuje nad dopracowaniem swojego oprogramowania pod względem jego użyteczności w miejscach publicznych. Szczegóły dotyczącego trybu kinowego już wkrótce – beta iOS-a 10.3, w której pojawić ma się ta funkcja, zostanie udostępniona 10 stycznia.

© dobreprogramy