reklama

Tryb prywatny w Minefieldzie - co nowego?

Strona główna Aktualności

O autorze

Minefield jest specjalnym, na bieżąco aktualizowanym testowym wydaniem przeglądarki Firefox. Co rusz pojawiają się w niej nowe, mniej lub bardziej interesujące nowości. Jedną z nich jest dostępny w poniedziałkowej odsłonie Minefileda, tryb prywatny.

Włączenie nowego trybu prywatnego, zwanego też trybem porno, powoduje, że wszystkie dane w postaci historii odwiedzanych stron, nazw użytkowników i haseł, czy ciasteczek, zostają skasowane zaraz po zamknięciu okna przeglądarki. Sprawia to, że dana sesja w praktyce nigdy nie istniała. Pracę z nowym trybem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku aplikacji konkurencyjnych firm, można rozpocząć w dowolnym momencie trwania sesji. Wymagane jest do tego jednak wcześniejsze zamknięcie istniejącego okna, wraz z aktualnie otwartymi kartami. Istnieje także możliwość, aby każda sesja była rozpoczynana w trybie prywatności.

Nowy tryb prywatności pojawił się na mapie drogowej Mozilli już w połowie 2004 roku. Ze względu jednak, że nie udało się go dokończyć do czasu premiery trzeciej odsłony Firefoksa, przełożono jego wydanie na później. Najprawdopodobniej znajdzie się on w nadchodzącym Firefoksie 3.1, zawierającym ponadto wiele innych poprawek i usprawnień oraz system tagowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama