reklama

Trzeci CEO Yahoo! w ciągu roku — Marissa Mayer z Google'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Marissa Mayer będzie trzecim szefem Yahoo! na przestrzeni roku. Scott Thompson ustąpił ze stanowiska w maju, kiedy to na jaw wyszło, że jego CV jest nie do końca prawdziwe, zaś jego poprzedniczka — Carol Bartz — została zwolniona we wrześniu 2011.

Marissa Mayer jest osobą, która została zatrudniona w firmie Google jako dwudziesta i była pierwszą kobietą na stanowisku inżyniera. Mayer pracowała przy tworzeniu wyszukiwarki oraz dobrze rozpoznawalnej strony Google'a, a także przy Mapach, Street View, Local i Earth. Wiele produktów Google'a zawdzięcza jej swój obecny wygląd. Po 13 latach pracy w Google'u przyjęła stanowisko CEO firmy Yahoo!, co według oficjalnej notki prasowej dla Mayer objęcie nowego stanowisja jest zaszczytem i radością.

Analitycy uważają, że wybór Mayer na to stanowisko oznacza, że firma zmieni podejście do technologii i produktów. Warto zaznaczyć, że wielu nie wierzyło, że Yahoo! w ogóle może przyciągnąć osobę tego kalibru. Mayer powiedziała, że nie może się doczekać tworzenia nowej treści i spersonalizowanego doświadczenia dla użytkowników i reklamodawców z całego świata wraz z pracownikami Yahoo!.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama