r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Trzeci wyrok w sprawie Jammie Thomas

Strona główna Aktualności

Znamy już wyrok sądu w trzecim z kolei procesie w sprawie Jammie Thomas-Rasset, która 5 lat temu została pozwana za udostępnienie 24 plików muzycznych w sieci Kazaa. Poprzedni wyrok nakazał Amerykance zapłacenie 80 tys. dolarów za każdy udostępniany plik, co złożyło się na szokującą kwotę prawie dwóch milionów dolarów.

Pierwszy raz informowaliśmy o sprawie Jammie Thimas-Raset trzy lata temu, kiedy zakończył się jej pierwszy proces. Amerykanka jest pierwszą osoba prywatną, która przegrała proces przeciwko RIAA. Thomas odmówiła zawarcia ugody z RIAA i odwoływała się od dwóch poprzednich wyroków. Najnowszy wyrok nakazuje Thomas zapłacenie 62,5 tys. dolarów za każdy udostępniany utwór, czyli łącznie 1,5 miliona dolarów. Wyrok nadal wydaje się bardzo wysoki, kiedy mowa o 24 utworach (2 płyty CD).

W porównaniu z odszkodowaniem zasądzonego w podobnej sprawie Joela Tenenbauma, który musiał zapłacić „jedynie” 675 tysięcy dolarów za 30 utworów, wyrok Thomas jest szokujący. Po odczytaniu wyroku reprezentant RIAA wyraził nadzieję, że pani Thomas-Rasset w końcu zaakceptuje konsekwencje swoich czynów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.