r   e   k   l   a   m   a
reklama

Trzecia alpha Firefoksa 3.7 opublikowana

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla opublikowała na swoich serwerach trzecią już wersje alpha przeglądarki internetowej Firefox 3.7.

W wersji Alpha 3 programiści Mozilli udostępnili możliwość renderowania tekstów na stronach internetowych za pomocą bibliotek Direct2D oraz DirectWrite. Obecnie ta opcja nie jest jeszcze domyślnie włączona, ale sposób jej aktywacji poprzez stronę about:config opisał na swoim blogu Bas Schouten - jeden z programistów Fundacji. Podobnie jak w przypadku nowego Internet Explorera, tak i w Firefoksie wykorzystanie mocy kart graficznych przyspiesza renderowanie stron internetowych.

Drugą nowością wprowadzoną w tej wersji jest interfejs funkcji obcych (ang. foreign function interface). Interfejs pozwala na komunikację pomiędzy rozszerzeniami Firefoksa a bibliotekami współdzielonymi (np. Win32 czy weave-crypto) bez potrzeby korzystania z modułu XPCOM. Poprawione zostało również funkcjonowaniem wtyczek Foxit Reader oraz Octoshape. W tym wydaniu programiści Mozilli poprawili również błędy związane ze stabilnością i wydajnością przeglądarki.

Przeglądarkę Mozilla Firefox 3.7 Alpha 3 w wersji dla Windows, Linux oraz Mac OS można pobrać z poziomu naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Przypominamy, że jest to oprogramowanie w wersji testowej, które może pracować niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane