r   e   k   l   a   m   a
reklama

Trzecia odsłona Beyond Compare

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Scooter Software wydało trzecią wersję aplikacji Beyond Compare oznaczoną numerem kompilacji 8507.

Beyond Compare to narzędzie do porównywania plików i folderów w systemie. Może być przydatne do zarządzania zmianami w kodach źródłowych, synchronizowania folderów (również w archiwach zip i na serwerach FTP), porównywania komunikatów wyjściowych z programów, aktualizowania witryn internetowych i sprawdzania poprawności wykonania kopii danych. Beyond Compare pozwala stworzyć zrzut (snapshot) struktury katalogów i porównać ją po zmianach w następnym okresie. Pomaga też dokładnie przeanalizować różnice pomiędzy wersjami i uważnie scalić je. Przydatne mogą być do tego szerokie możliwości w zakresie operacji plikowych i tekstowych, a także automatyzacji tego typu zadań poprzez tworzenie skryptów.

W wersji trzeciej nowością jest możliwość zapisu dowolnych porównań jako sesji, funkcja autozapisu i możliwość zorganizowania sesji w foldery. Kolejnym ważnym usprawnieniem jest także pełna obsługa nazw plików i ich zawartości w formacie Unicode. W najnowszej wersji można również zakolejkować wiele operacji jednocześnie, ponadto dodano nowe polecenia i rozbudowano opcje FTP. Poprawiono także interfejs - system kart, podświetlanie składni, nieograniczone cofanie zmian nawet po zapisie to tylko niektóre z wielu nowości.

Wersję testową Beyond Compare 3.0.0 Build 8507 dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. Wersja dla Linuksa dostępna jest do pobrania ze strony producenta.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii