r   e   k   l   a   m   a
reklama

Trzecia wersja stabilna AQQ 2.0.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała kolejna stabilna wersja, zdobywającego coraz większą popularność, multikomunikatora AQQ z gałęzi 2.0 Golden Path

Wydanie to zakończyło etap testów obsługi metakontaktów czyli grupowania wielu kontaktów do jednej pozycji na liście. Dodano również ciekawą opcję przywołania uwagi rozmówcy. Z innych istotnych zmian należy zwrócić uwagę na: poprawkę obsługi kontaktów zawierających znaki specjalne; poprawkę w sortowaniu kontaktów na liście, która od teraz nadaje priorytet kontaktom jabberowym; dodano opcję zmiany portu przez który łączy się nasz Jabber - od tej wersji Jabber AQQ oferuje również możliwość łączenia na porcie 443 (informacja przydatna dla osób, które z różnych przyczyn mają zablokowane standardowe porty komunikacyjne Jabbera oraz dla użytkowników sieci - jabber.wp.pl (Spik), standardowo używający port 443); poprawkę w obsłudze transferu plików w sieci Jabber; poprawiono obsługę protokołu sieci Tlen; poprawiono łączenie z serwerami GG. Użytkownik może w ustawieniach wtyczki zdefiniować alternatywny serwer GG w przypadku problemów z działaniem domyślnego oraz wybrać port komunikacyjny (8074, 443).

Poza tym dodano do opcji zaawansowanych możliwość szybszego startu programu (żeby włączyć opcje zaawansowane w programie należy z menu Program uruchomić Konsolę XML, wpisać polecenie set advanced on i wysłać polecenie. Od tej chwili w Ustawieniach pojawi się nowa zakładka Zaawansowane); drobne poprawki w polskiej lokalizacji. Z innych przydatnych funkcji wprowadzono możliwość pracy komunikatora w tle podczas trybu fullscreen - np. w czasie oglądania filmu w trybie pełnoekranowym, czy podczas gry. Dzięki temu, próba nawiązania z nami rozmowy nie spowoduje wyjścia z trybu fullscreen. Szczegółową listę zmian od wersji testowej AQQ 2.0.2 23 (rozpoczęcie testów obsługi metakontaktów) możemy przeczytać na stronie domowej komunikatora.

Najnowszą wersję AQQ 2.0.2.50 Golden Path można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe. Posiadacze komunikatora mogą zaktualizować program przy pomocy opcji Sprawdź aktualizacje z poziomu menu Pomoc.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów