reklama

Trzy lata w Minecrafcie i końca nie widać, czyli charytatywna wycieczka na kres świata trwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Co byście zrobili mając masę wolnego czasu? Cóż, niejeden z nas by się zdecydował zasiąść przed konsolą lub komputerem i po prostu pograć, pewnie w wielu przypadkach w Minecrafta. Jednak żeby spędzić w grze blisko trzy lata, dokumentując do tego swoją rozgrywkę w formie materiałów wideo? Po dowiedzeniu się, że generowany losowo świat z sześcianów nie jest w wersji PC nieskończony, Kurt J. Mac postanowił dotrzeć tam, gdzie wirtualna kraina zmieniać się ma w jedną wielką górę błędów. W rejestrowaną na kanale YouTube podróż ruszył 28 marca 2011 roku. Biorąc pod uwagę już przebyty dystans, osiągnięcie celu zajmie mu oto przynajmniej kolejne dwadzieścia dwa lata.

Na znużenie jak na razie gracz nie narzeka, a to z kilku powodów. Po pierwsze, połączył swoją podróż z działalnością charytatywną, gromadząc dla znanej fundacji Child's Play pieniądze z każdym małym krokiem kanciastego bohatera. Po drugie, jego kanał stał się na tyle popularny, że czerpiący z reklam zyski Kurt mógł porzucić inne zajęcia i skupić się tylko na Minecrafcie. Po trzecie w końcu, generowany na bieżąco świat jest stale nieprzewidywalny, zawsze czymś zaskoczy. Poza tym są jeszcze kompani wędrówki: oswojony w pewnym momencie wilk Wolfie plus... choćby własne kanciaste łóżko.

Przeliczono, że gdyby mapa była zupełnie płaska, dojście do jej programistycznego krańca zajęłoby około 820 godzin. Mac napotyka na drodze nie tylko góry, ale też oceany, co znacznie spowalnia jego wycieczkę. W 180 godzin przeszedł nieco ponad 700 kilometrów w grze (może mało, ale weźmy pod uwagę edycję materiałów). Finał wyprawy powinniśmy poznać najwcześniej jakoś w odcinku #3000 internetowej serii, na razie liczącej 318 części. O ile Minecraft się nagle zwyczajnie wcześniej nie popsuje...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama