Trzymajcie się za portfele, ruszyła kolejna zimowa wyprzedaż Steam

Strona główna Aktualności

O autorze

Cyfrowy sklep Steam przyzwyczaił nas już do regularnych promocji, więc także przed Gwiazdką należało oczekiwać kolejnej wielkiej akcji zniżkowej. W ramach nowej zimowej wyprzedaży, w atrakcyjnych cenach do wyłapania jest oto przeszło 6200 produktów, gier oraz dodatków. Rzecz jasna codziennie pojawiać się będą również wyjątkowe okazje, więc warto sprawdzać tytuły dostępne na platformie w miarę możliwości dosyć często.

W ramach dodatkowej zachęty do wydawania morza pieniędzy na kolejne tytuły, Valve przewidziało 10 specjalnych kart do zebrania dla kolekcjonerów, za które można potem nawet dostać odznakę oraz inne cyfrowe bonusy. Jeżeli cena którejś z propozycji nadal nie należy dla kogoś do wyjątkowo korzystnych ofert, jest jeszcze opcja zagłosowania na dane dzieło, żeby mogła pojawić się większa obniżka na nie. Musi się za nią jednak rzecz jasna opowiedzieć również spora grupa innych fanów, zacierających tylko ręce na tę grę.

Z bardzo przecenionych i niewątpliwie ciekawszych projektów, warto zwrócić uwagę między innymi na klasycznego Postala (zwłaszcza wokół kontrowersji związanych z polskim projektem Hatred), Multivinię, gry z serii Commandos, Unreal Tournament oraz Batman: Arkham, gry Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition, Euro Truck Simulator 2, Terraria, Civilization 5 (odsłona Beyond Earth też jest tańsza, o 40%), Trine 2, Worms Armageddon, Shadow Warrior, pierwsze Dark Souls czy bardzo dobre Metal Gear Rising: Revengeance. Sami na pewno coś wypatrzycie, dajcie od razu znać o tym w komentarzu.

Zimowa wyprzedaż była jak się okazuje także jednym z głównych powodów, dla którego Valve ukróciło handel grami jako prezentami pomiędzy regionami. Gry nabywane w tych częściach świata, gdzie były po prostu taniej, by potem jako tzw. gifty sprzedawać je z zyskiem, ale wciąż w atrakcyjnej cenie dalej, na Gwiazdkę dawały dość niezły zastrzyk gotówki. W tym roku kombinatorzy pod choinką położą sobie znacznie skromniejsze prezenty, gdyż na Steam najzwyczajniej w świecie wprowadzono blokady regionalne.

© dobreprogramy
s