Tucan reader Tucan reader 3.1.0.5

Strona główna Windows Phone Dom
Pobierz program
lub zeskanuj:

Tucan reader jest to czytnik książek elektronicznych, czyli popularnych ebooków. Aplikacja obsługuje takie formaty jak html, fb2, fb2.zip, html, mobi (bez zabezpieczeń DRM), ePub (bez zabezpieczeń DRM), txt.zip oraz txt.

Aby zaimportować książkę można skorzystać z chmury OneDrive, Dropbox, BOX, Google Drive czy nawet Yandex Disk. Innym sposobem jest skopiowanie pliku na kartę pamięci lub bezpośrednia synchronizacja z komputerem. Do synchronizacji z komputerem należy pobrać dodatkowy program PC, który to umożliwi . Tucan reader dzieli się na 8 kolumn. W pierwszej znajdują się ostatnio czytane książki. Druga, to kategorie: ulubione, pobrane, czytane (można dodać własne). W trzeciej istnieje podział na gatunki, na autorów w czwartej, a serie w piątej. Wykonać i przywrócić kopię zapasową da się zrobić w szóstej. Siódma kolumna, to instrukcja obsługi korzystania z programu. I w ostatniej, czyli ósmej znajduje się import książek.

Czytanie książek jest dość przyjemne. Czarne litery wyświetlane są na lekko żółtawym tle, co trochę ma przypominać prawdziwy papier. Kolory te da się odwrócić stosując tryb nocny. Przewijanie między stronami na początku wydaje się wolne i mało intuicyjne, jednak szybko do tego da się przyzwyczaić. Dotknięcie lewej części ekranu powoduje przełączenie do poprzedniej strony, środek, to menu, a prawa część, to następna strona. Nad stronami książki wyświetla się zawsze tytuł, procent przeczytanego tekstu, procent baterii oraz godzina.

Ustawienia są bardzo rozbudowane. Od rozmiaru czcionki, poprzez tło do zmiany sterowania jak i zarządzanie kolumnami w aplikacji.

Tucan reader jest bardzo rozbudowaną aplikacją i to właśnie czyni ją jedną z najlepszych w swoim rodzaju. Aplikacja ta jest dostępna za darmo w oficjalnym sklepie. Nie zawiera reklam.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!