Tunnelblick Tunnelblick 3.8.2a

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program

Tunnelblick to otwarty klient OpenVPN, wyposażony w przejrzysty interfejs graficzny. Z jego pomocą można łączyć się z wirtualnymi sieciami prywatnymi, zarówno na podstawie dostarczonej wcześniej konfiguracji – wystarczy po zainstalowaniu Tunnelblicka otworzyć plik .tblk, .ovpn lub .conf otrzymany od administratorów sieci. Program może oczywiście obsługiwać wiele konfiguracji.

Przy konfiguracji wirtualnej prywatnej sieci można ustawić także sygnały połączenia, wyświetlanie ikonki programu na górnej belce i wiele parametrów związanych z działaniem wirtualnej sieci. Można więc podtrzymywać połączenie, uruchamiać ponownie interfejs sieciowy po zakończeniu połączenia, kierować cały ruch przez wirtualną sieć, czyścić pamięć podręczną DNS przy nawiązaniu połączenia i tak dalej. Ponadto w oknie programu można przeglądać dziennik połączenia.

Tunnelblick może także zapamiętać dane logowania do wirtualnych sieci, w czym integruje się z systemowym Pękiem kluczy. Może również wykorzystywać ten sam zestaw danych do autoryzacji w wielu sieciach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!