r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Turniej Security Days 2 rozpoczęty!

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozpoczęła się kolejna już edycja ogólnopolskiego turnieju Security Day. W tym roku następuje zmiana formuły konkursu. W poprzednim toczył się jeden dzień, a celem uczestników było zapisanie informacji o sobie na wcześniej wyznaczonym serwerze. Tym razem całe przedsięwzięcie będzie trwało od 2 sierpnia do połowy września i dzielić się będzie na poszczególne etapy, w których udział wezmą tylko wcześniej zarejestrowane osoby.

I etap - wykazanie się wiedzą z dziedziny bezpieczeństwa. Na nadesłanie odpowiedzi będą dwa dni. Do kolejnego etapu zostanie zakwalifikowanych tylko 100 osób

II etap - sprawdzenie wiedzy teoretycznej o bezpieczeństwie sieci komputerowych - poprzez wypełnianie specjalnego formularza na stronie konkursu, mając do dyspozycji ograniczony czas. Dalej przechodzi już tylko 30 uczestników

III etap - zaawansowane zadania obejmujące szczegółowe zagadnienia z dziedziny informatyki.

Finał odbędzie się na sali komputerowej (sieć LAN bez dostępu do Internetu), a trzej finaliści podzielą się na grupy - administrator zabezpieczający system, haker próbujący dokonać jego penetracji i audytor przeprowadzający audyt całego finału. Po przeprowadzeniu ataku Hakera (udanym bądź nie) i upływie danego czasu nastąpi rozstrzygnięcie. Zwycięzcą Turnieju zostaje grupa Administrator lub Haker. Dodatkowo, jeżeli audytor-uczestnik dokona poprawnego audytu to również otrzymuje nagrodę. Jeśli chodzi o nagrody to jest, o co walczyć, ponieważ między innymi jest to wartościowy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, koszulki (dla większości uczestników).

Organizatorami konkursu są MTI (Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne) oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Rudzie Śląskiej. Więcej informacji o samym konkursie jak i rejestracji można znaleźć tutaj.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.