Turniej Security Days 6 rozstrzygnięty

Strona główna Aktualności

O autorze

W sobotę 20 września 2008 roku odbył się finał Turnieju Security Days 0110, udział w nim wzięła najlepsza 10 (po 5 finalistów z obu kategorii) z pośród niemal 1000 uczestników.

Uczestnicy kategorii #1 "Bezpieczeństwo aplikacji internetowych" walczyli z 6 dziurawymi aplikacjami, musieli znaleźć w nich lukę a następnie wykorzystać ją do powiększenia swoich praw w systemie. Zadania z finału umieszczone są na oficjalnej stronie Turnieju securitydays.pl . Każdy więc może spróbować swoich sił. Po raz kolejny w tej kategorii bezkonkurencyjny był Gynvael Coldwind, który obronił swój zeszłoroczny tytuł.

Osoby startujące w kategorii #2 "Bezpieczeństwo informacji - zgodność z norma PN-ISO/IEC 27001:2007" początkowo musiały odpowiedzieć na 3 pytania opisowe, dotyczące wybranych punktów normy. Następnie nastąpiło przejście od teorii do praktyki. Uczestnicy osobiście zawitali do siedziby Top$ecurity, firmy stworzonej na potrzeby konkursu, wcielając się w jedną z ról: nowy pracownik działu marketingu, kierownik działu BHP lub pracownik firmy prowadzącej outsourcing telefonów. Zadaniem było pozyskanie, przy pomocy technik inżynierii społecznej, nazwy użytkownika i hasła do poczty elektronicznej jakiegokolwiek pracownika firmy albo założenie sobie służbowego adresu email w domenie Top$ecurity. Uczestnicy w tej części konkursu wykazywali się niebywałą pomysłowością, elokwencją i spostrzegawczością. W tej kategorii najlepszy był MarcinJamro, student Politechniki Rzeszowskiej.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach Security Days.

© dobreprogramy