Twitter ma już 255 milionów użytkowników, ale ich aktywność jest coraz mniejsza

Strona główna Aktualności

O autorze

Ilość użytkowników Twittera ciągle rośnie, niemniej jest to już wzrost powolny i ogólnie jego sytuacja wygląda coraz gorzej. Dowiedzieć się tego możemy w z wyników finansowych jakie zaprezentowała firma tworząca tą dosyć specyficzną sieć społecznościową. W pierwszym kwartale dochód wyniósł 250 milionów dolarów, a więc dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Gorzej, jeśli popatrzymy o stracie netto. Ta wyniosła 132 miliony dolarów, co jest kwotą czterokrotnie większą niż rok temu. Jaką przyszłość może to wróżyć samej sieci?

Dla inwestorów ważniejsi są użytkownicy, tutaj zanotowano wzrost o 14 milionów i w efekcie Twitter ma ich już 255 milionów (mowa o użytkownikach aktywnych). Słabnie za to ich faktyczny udział w życiu sieci. Ali Rowghani, nowy COO Twittera powiedział, że to kwestia zmian jakie zaszły w samej sieci, chociażby połączenia rozmów pomiędzy wieloma osobami, przez co nie jest wymagana taka ilość operacji. Zmiany z jednej strony są konieczne, bo siec musi ewoluować, z drugiej negatywnie odbijają się na wynikach finansowych. Od początku roku zanotowano na giełdzie spadek ceny akcji o 40% względem najwyżej wartości jakie one osiągnęły.

Twitter zdecydowanie nastawia się na bycie najważniejszym graczem podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń przyciągających wiele osób: mecz o mistrzostwo Super Bowl w futbolu amerykańskim, mistrzostwa piłki nożnej, czy też Olimpiada, to są wydarzenia, które powodują nagły, bardzo duży wzrost aktywności użytkowników Twittera. Nie chodzi tu jednak tylko o sport, o czym dobitnie świadczy sławne już zdjęcie z ceremonii wręczenia Oskarów, które zdobyło dzięki sieci ogromną popularność w bardzo krótkim czasie. Choć sieć ma swoje ograniczenia, chociażby długość wiadomości ograniczona do 140 znaków, często stanowi źródło informacji, pozwala również na kontakt takich osób jak politycy ze swoimi wyborcami. Jego pozycja mimo wszystko wydaje się być dosyć pewna.

© dobreprogramy

Komentarze