r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twój Windows kontaktuje się z Microsoftem?

Strona główna Aktualności

Jak donosi serwis Yahoo!, gigant z Redmond postanowił ujawnić nieco więcej szczegółów technicznych dotyczących usługi Windows Genuine Advantage, służącej do weryfikacji legalności Windowsa.

Aplikacja codziennie łączy się z serwerami Microsoftu w celu zweryfikowania poprawności działania i ewentualnego natychmiastowego wyłączenia usługi w przypadku wykrycia jakichś anomalii. Ma to na celu zabezpieczenie użytkowników przed nieprzyjemnościami spowodowanymi nieprawidłowym zakwalifikowaniem systemu jako pirackiej kopii. Dodatkowo, co 90 dni program dokonuje ponownego sprawdzenia legalności. Sam jednak fakt komunikacji z Microsoftem może budzić obawy o prywatność danych użytkownika. Firma zarzeka się, że program zbiera tylko informacje o producencie maszyny i używanym przez użytkownika języku.

David Lazar, dyrektor programu Windows Genuine Advantage ogłosił, że aby uniknąć tego typu niedomówień, jego firma chce bardziej przejrzyście informować użytkowników o fakcie komunikacji nawiązywanej przez ich komputery. Dodaje on, że wśród osób, którym zaproponowano na zweryfikowanie posiadanych przez nich kopii, aż 60% zgodziło się na zainstalowanie aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.