reklama

Twoje wyniki wyszukiwania w polskim Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Przed świętami, bez większego rozgłosu Google udostępnił polskim użytkownikom Searchwiki - funkcjonalność dostępną w anglojęzycznej wersji wyszukiwarki już od pewnego czasu, która pozwala dopasowywać wyniki zapytań kierowanych do wyszukiwarki do indywidualnych preferencji oraz dzielić się z innymi internautami opiniami na temat poszczególnych witryn.

Usługa Searchwiki umożliwia modyfikację wyników wyszukiwania, zmianę pozycji stron, usuwanie stron, dodawanie nowych oraz umieszczanie komentarzy przy wynikach wyszukiwania - wszystko to za jednym kliknięciem. Wprowadzanie zmian możliwe jest przy okazji każdorazowego wyszukiwania w Google, wystarczy korzystać z Google jako użytkownik zalogowany przy pomocy Konta Google. Wszystkie zmiany w wynikach wyszukiwania zachowane są w historii konta. Żeby upewnić się, czy jest się zalogowanym do Google, wystarczy rzucić okiem na dostępne opcje w prawym górnym rogu ekranu (pokazują się tam opcje zalogowania lub wyświetla się nazwa rozpoznanego użytkownika).

Wprowadzane zmiany do wyników wyszukiwania wpływać mają wyłącznie na indywidualne wyniki wyszukiwań i tylko na indywidualne zapytania poszczególnych użytkowników. Z drugiej strony, Searchwiki to doskonała platforma do dzielenia się opiniami na temat poszczególnych stron z innymi internautami - aby zobaczyć co inny użytkownicy sądzą na temat danej strony i jak zmieniali swoje wyniki dla danego zapytania można kliknąć w link "Wszystkie notatki SearchWiki dla wyszukanego hasła".

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama