Twórca Binga został dyrektorem ds. technicznych w EA

Strona główna Aktualności

O autorze

Ken Moss, znany jako twórca programu, który z czasem przekształcił się w popularnego Binga Microsoftu, zdecydował się porzucić swoją dotychczasową posadę wiceprezesa w eBayu i podjąć stanowisko dyrektora ds. technicznych w EA. Moss zajmie się w firmie głównie organizacją i strategią związaną z platformą cyfrową korporacji.

Były pracownik Microsoftu i eBay jest podekscytowany swoją nową posadą. Według dyrektora generalnego EA, Andrew Wilsona, Moss dołączył do zespołu w bardzo ważnym dla niej momencie. Gracze poświęcają grom dużo więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, zaś korporacji zależy na rozwoju platformy cyfrowej, która dostarczy im więcej rozrywki, będzie bezproblemowa, a użytkownicy będą chcieli z niej korzystać.

EA trzeba przyznać, że udało im się wykonać bardzo przemyślany ruch. Ken Moss prawie dwadzieścia lat pracował w Microsofcie, z czego ponad 5 lat spędził na projekcie, który wyewoluował z czasem w Binga, do tego posiada doświadczenie wicedyrektora w eBay. Jego zdolności pracy z klientem i nastawienie na jego potrzeby z pewnością przydadzą się w projektowaniu platformy dla graczy.

Amanda Miller, rzecznik eBay, dodała, że Moss zakończył swoją karierę w popularnym portalu aukcyjnym 20 czerwca, zaś firma nie ma na razie planów zastąpienia go inną osobą.

© dobreprogramy
s