r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twórca Facebooka oskarżany o cyberprzestępstwa

Strona główna Aktualności

Czarne chmury gromadzą się nad Markiem Zuckerbergiem, szefem Facebooka. Założycielowi najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie zarzucono nielegalne włamanie się do konta pocztowego użytkowników Facebooka.

Szef Facebooka został oskarżony o to, że wykorzystał prywatny login użytkowników serwisu i włamał się do ich prywatnej poczty. Wydarzenie miało mieć miejsce w 2004 r., kiedy 19-letni wówczas Zuckerberg był studentem Harvardu. Pracował wówczas nad stworzeniem serwisu dziś znanego jako Facebook. Zuckerberg wykorzystał loginy dwóch reporterów Harvard Crimson, a następnie włamał się do ich kont na TheFacebook.com (wcześniejsza wersja serwisu). W ten sposób uzyskał dostęp do ich prywatnych danych, a także kont pocztowych i wiadomości e-mail. Zdaniem obrońców Zuckerberga, był to tylko jeden z przypadkowych błędów popełnionych podczas powstawania Facebooka.

Zuckerberg jest obecnie najmłodszym miliarderem, wartość serwisu, którego jest szefem szacowana jest na około 15 mld dolarów. W Facebooku zarejestrowanych jest obecnie ponad 400 mln osób z całego świata. Zuckerberg jest oskarżany nie tylko o włamywanie się do kont innych osób. Według innych informacji, szef Facebooka, włamywał się również na serwery ConnectU, konkurencyjnego serwisu społecznościowego. Zdaniem jego twórców, Zuckerberg ukradł kod źródłowy i wykorzystał go podczas tworzenia Facebooka. Do ugody w tej sprawie doszło w 2008 r.

r   e   k   l   a   m   a

Pod koniec stycznia tego roku Zuckerberg w rozmowie dla serwisu TechCrunch powiedział m.in., że normy społeczne ulegają na naszych oczach zmianie i ludziom nie zależy już na zachowaniu prywatności.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.