r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twórca Flappy Bird rezygnuje z dystrybucji gry

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Pamiętacie jak trzy dni temu pisaliśmy o tym, że twórca Flappy Bird, Dong Nguyen, zarabia pięćdziesiąt tysięcy dolarów dziennie na reklamach w swojej grze? No to wyobraźcie sobie, że było mu z tymi pieniędzmi, i w ogóle z popularnością gry, bardzo źle, bowiem wycofał Flappy Bird ze sklepów.

Dla przypomnienia – Flappy Bird to prosta gra zręcznościowa, w której należy klikać w ekran w odpowiednich momentach, aby ptaszek pokonywał przeszkody. Rozgrywka jest banalnie prosta, ale to właśnie banalność zapewniła sukces tytułowi. Popularność gry przerosła jednak oczekiwania twórcy, co wyraźnie widać na jego koncie na Twitterze.

Wielu ludzi może nie rozumieć, jak twórca mógł zrezygnować z zarabiania tylu pieniędzy. W końcu jest to półtora miliona dolarów w ciągu jednego miesiąca. Gdy się jednak dłużej zastanowić, to dochodzi się do wniosku, że człowiek, przyzwyczajony do spokojnego życia bez rozgłosu, mógł naprawdę nie chcieć takich kontaktów z prasą czy fanami. Oskarżenie o plagiat także mogło być przyczyną wycofania gry ze sprzedaży.

r   e   k   l   a   m   a

Jeżeli ktoś jednak jest tak zdesperowany, by posiadać Flappy Bird, to może zakupić eBayu używanego iPhone'a z zainstalowaną grą. Będzie to kosztować, bagatela, między 650 a 1500 dolarów, ale czego ludzie nie robią, żeby wejść w posiadanie wycofanej gry.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.