r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twórca Sassera skazany

Strona główna Aktualności

W Verdun w Niemczech zakończył się dzisiaj proces twórcy wirusa Sasser, nastolatka Svena Jaschana. W maju 2004 roku wprowadził on do Internetu robaka, który w ciągu 48 godzin unieruchomił miliony komputerów na całym świecie. 19-latek został ujęty już siedem dni po zdarzeniu dzięki informacjom przekazanym przez dwóch informatorów. Skazano go na rok i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo wymierzono mu karę trzydziestu godzin prac społecznych.

Microsoft zgodnie z obietnicą wypłaci nagrodę w łącznej wysokości 250 tysięcy dolarów dwóm osobom, które pomogły w ujęciu Jaschana. Pieniądze będą pochodzić z puli programu Anti-Virus Reward, który powstał pod koniec 2003 roku przy współpracy Microsoftu, Interpolu, FBI i US Secret Service. Ma on wynagradzać osoby, które przyczyniają się do zatrzymania odpowiedzialnych za opracowanie i wprowadzenie złośliwego kodu do sieci.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.