reklama

Twórca Sassera skazany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W Verdun w Niemczech zakończył się dzisiaj proces twórcy wirusa Sasser, nastolatka Svena Jaschana. W maju 2004 roku wprowadził on do Internetu robaka, który w ciągu 48 godzin unieruchomił miliony komputerów na całym świecie. 19-latek został ujęty już siedem dni po zdarzeniu dzięki informacjom przekazanym przez dwóch informatorów. Skazano go na rok i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo wymierzono mu karę trzydziestu godzin prac społecznych.

Microsoft zgodnie z obietnicą wypłaci nagrodę w łącznej wysokości 250 tysięcy dolarów dwóm osobom, które pomogły w ujęciu Jaschana. Pieniądze będą pochodzić z puli programu Anti-Virus Reward, który powstał pod koniec 2003 roku przy współpracy Microsoftu, Interpolu, FBI i US Secret Service. Ma on wynagradzać osoby, które przyczyniają się do zatrzymania odpowiedzialnych za opracowanie i wprowadzenie złośliwego kodu do sieci.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić