reklama

Twórcy Banjo-Kazooie powracają jako Mingy Jongo, robią platformówkę

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Są takie gry, do których wraca się często, nawet po wielu latach, bowiem ogromnie zaważyły na rozwoju pewnych gatunków. Jeżeli chodzi o platformówki to na popularności nigdy nie stracił wąsaty hydraulik Mario od Nintendo, ale niestety chyba mało kto już pamięta sympatycznego misia z ptakiem w plecaku, walczących z przebrzydłą wiedźmą w ramach gier z serii Banjo-Kazooie ze studia Rare. Niegdysiejsi pomysłodawcy parki ponownie myślą jednak o skakaniu po skałkach i zbieraniu porozrzucanych dóbr — jako Mingy Jongo szykują tytuł w starym stylu.

Niestety prawa do marki ma Microsoft, więc o pociągnięciu sagi nie może być mowy, niemniej studio obiecuje zabawę w tych samych klimatach — czyli humor to podstawa, głównie sytuacyjny oraz postaci. Na razie ekipa, w której znajdziemy między innymi kompozytora Granta Kirkhope'a i grafika Stevena Hursta, rozważa możliwości. Twórcom wpadła w oko coraz popularniejsza technologia Unity, zastanawiają się również, czy nie poprosić o wsparcie finansowe dla realizacji projektu na Kickstarterze. Czyli będzie przynajmniej na komputery…

Główne pytanie pozostaje jednak takie, czy w czasach świetności strzelanek, kiedy nawet przygodówki musiały się przystosować do rynku, wciąż jest zapotrzebowanie na radosną platformówkę 3D — a zwłaszcza PC?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama