reklama

Twórcy Guitar Hero i Rock Band zapowiadają muzyczną strzelankę Chroma

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Studio Harmonix, dzięki któremu szarpaliśmy plastikowe struny w grach z serii Guitar Hero i krzyczeliśmy do mikrofonu do rytmu wybijanego na gumowych niby-perkusjach w serii Rock Band, wreszcie ujawniło światu swój kolejny projekt. Od dawna już mówiło się o tym, że utalentowany zespół chce spróbować swoich sił w grach FPS. Co jednak powiecie na muzyczną strzelankę, do tego w modelu Free-2-Play? Zapowiedziano projekt Chroma, przy okazji otwierając zapisy do zamkniętych testów alpha produkcji.

Współproducentem dzieła jest Hidden Path Entertainment, znane m.in. z Counter-Strike: Global Offensive czy gier Defense Grid. Komputerowy projekt, napędzany technologią Unreal Engine, ma zapewnić nam zupełnie nowe doświadczenia. Przypomnijcie sobie dowolną porządną sieciową produkcję FPP, z klasami postaci do wyboru, parą broni w zanadrzu, standardowymi trybami zabawy, a potem wyobraźcie, że oto uzależniacie wszystkie czynności od ścieżki muzycznej na danej mapie. Szybsze poruszanie się, większa moc futurystycznego oręża, kiedy wybuchnie rzucony granat, a snajperka zabije jednym strzałem — to będzie po prostu zgodne z rytmem. Nawet używając pistoletów, przed oczami przewijać nam się będą charakterystyczne nutki do wygrania, a tym samym oddawania strzałów. Tylko klasa wsparcia pozwoli sobie na większą frywolność działań, skupiając się między taktami na uleczaniu członków drużyny.

Oczywiście gracze z czasem rozwijać będą prowadzone postacie, wyposażając je między innymi we własne dźwięki do wystrzeliwania, które dołożą się do biegnącej w tle melodii eksterminacji. Mapy mają się też przeobrażać w trakcie zmian muzycznych. Do czasu wypuszczenia materiału wideo z rozgrywki pewnie trudno to będzie sobie ułożyć w głowie, ale ja na projekt czekam. Harmonix zawsze dostarczało mi świetnej rozrywki.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić