r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twórcy Napstera powrócą z Airtime

Strona główna Aktualności

Napster będzie obecny w pamięci Internautów jeszcze przez wiele lat. Jeden z pierwszych serwisów przeznaczonych do wymiany plików muzycznych zbankrutował w 2002 roku, ale wcześniej zdobył sobie miano tego, który o mało nie wykończył przemysłu fonograficznego. Napster został sprzedany firmie Roxio jesienią 2002, zaś w zeszlym roku zostal sprzedany firmie Rhapsody i znikł na dobre.

Napstera już nie ma, ale jego twórcy, Sean Parker i Shawn Fanning, mają nowy projekt. Założyli nową firmę i opracowali serwis Airtime, który ruszy 5 czerwca. Projekt został sfinansowany z różnych źródeł — dołożyli się do niego między innymi Ashton Kutcher i will.i.am. Strona nie mówi wiele o przeznaczeniu serwisu. Wiemy jedynie, że jej osią ma być społecznościowe wideo na żywo (czyżby coś podobnego do Hangouts on Air?).

Cokolwiek tym razem przygotowali, sukcesu Napstera sprzed kilkunastu lat Parker i Fanning raczej nie powtórzą. Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany usługą, może zapisać się na testy beta na stronie Airtime. Czym ma być usługa, dowiemy się 5 czerwca, kiedy to będzie miała miejsce konferencja prasowa w Nowym Jorku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.