reklama

Twórcy Thief o wykorzystaniu możliwości PlayStation 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Gra Thief, opowiedziana na nowo historia złodzieja Garretta, powstaje także na PlayStation 4 i twórcy cieszą się z opcji, jakie daje im nowa maszyna Sony. Przede wszystkim chwalą oczywiście samą moc przerobową systemu, pozwalającego na uzyskanie dużo wyższej jakości grafiki, bardziej zmyślnej sztucznej inteligencji cyfrowych postaci, a przy tym też lepszego dźwięku, niż jest to osiągalne na PS3.

Sprawa druga to wykorzystanie DualShocka 4. Światełko na przodzie pada będzie sygnalizowało, jak bardzo ukryty jest bohater, co szczególnie efektowne wypadać ma, jeśli sami gramy w mroku. Powierzchnia dotykowa usprawnia poruszanie się po opcjach, jak również daje intuicyjne przeprowadzanie pewnych akcji, między innymi wyboru broni. Wbudowane czujniki ruchu wykorzystywane są zaś choćby przy celowaniu z łuku. Rzecz jasna przycisk Share, dzięki któremu szybko nagramy fragment gry i wrzucimy go do sieci, także bardzo się deweloperom spodobał. Równocześnie ponownie padają zapewnienia, że tytuł spodoba się również fanom dawnej serii Thief, bo czerpie z niej, co najlepsze: mrok, różne podejścia do zadania, no i błyskotki...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama