reklama

Twórcy Wiedźmina przeszli do 11 bit studios, trzeciej części gry to nie zaszkodzi

Strona główna Aktualności

O autorze

Maciej Szcześnik, który był głównym projektantem rozgrywki, oraz Marek Ziemak, producent, zdecydowali się odejść z CD Projekt Red i rozpocząć pracę w 11 bit studios. Pracowali przy Wiedźminie, a teraz są u nas. Witamy Marka Ziemaka oraz Macieja Szcześnika na pokładzie. Będzie się działo! poinformowało studio na swoim fanpage'u.

Patrząc po reakcjach graczy, nie ma czym się ekscytować. Mimo iż nie znamy dokładnej daty premiery nowego Wiedźmina (można tylko podejrzewać, że pojawi się na przełomie jesieni i zimy, w okresie świątecznym, gdy jest największy popyt na gry) to prawdopodobnie nie trzeba się martwić o stopień wykończenia gry. Łatwo też zrozumieć, że praca przez niemalże dziesięć lat nad jednym projektem, a tyle właśnie, choć z przerwami, pracował w CDP Maciej Szcześnik, w końcu może przestać dawać satysfakcję. Marek Ziemak pracował tam od 2006 roku i przeszedł przez różne działy, od produkcji, przez projektowanie poziomów, po testowanie.

Faktem jest, że ceny akcji, po tych wiadomościach, spadły o 1,05 proc., co jest zaskakującym spadkiem po rekordowym poziomie 18,40 złotych. CD Projekt, aby uspokoić swoich inwestorów, zdecydował się na wystosowanie oficjalnego oświadczenia, w którym zapewnił, że studio zadbało, aby wydarzenie to w żaden sposób nie wpłynęło negatywnie na jakość ani termin premiery gry. Samo zaś przejście Ziemaka i Szcześnika było przez obie strony starannie przemyślane i zaplanowane.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy zakończenie fazy produkcyjnej Wiedźmina, poskutkowało odejściem pracowników. Po drugiej części gry, CD Projekt Red rozstało się z Tomaszem Gopem, który obecnie pracuje nad Lords of the Fallen w Ci Games (City Interactive).

Trzymamy mocno kciuki za pracę w nowym studio, życzymy samych satysfakcjonujących projektów w 11 bit studios i czekamy na efekty. Zaś co do Wiedźmina jesteśmy zupełnie spokojni. Wystarczy zerknąć na stronę gry i nacieszyć oczy trailerem i grafikami, by uzyskać pewność co do jego sukcesu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama