r   e   k   l   a   m   a
reklama

Twórcy gry Boulder Dash przygotowują jej darmową kontynuację na 30-lecie marki

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W 1984 roku Peter Liepa i Chris Gray stworzyli produkcję zręcznościowo logiczną, którą wielu graczy kojarzy do dzisiaj, bo sami zbierali klejnoty po rozpikselowanych jaskiniach, uważali na goniących ich przeciwników, czmychając do wyjścia i niejeden raz spadł im na głowę kamień. Mowa oczywiście o niezapomnianym Boulder Dashu, który za moment obchodził będzie 30-lecie. Z tej okazji ojcowie marki przygotowują kontynuację hitu.

Dzieło przewidziane jest w pierwszej kolejności jako taki darmowy umilacz czasu na urządzenia z Androidem oraz iOS, a w dalszej producenci z Tap Star Interactive, wspierani przez ciągle mające prawa do serii First Star Software, dopiero pomyślą nad wersjami PC oraz ewentualnie konsolowymi. Jak mówi Gray, nie chodzi o odtworzenie pierwowzoru w lepszej oprawie graficznej, lecz przez lata nazbierało się tyle pomysłów, że wreszcie nadszedł idealny czas, aby wcielić je w życie. Na tyle wypuszczonych edycji Boulder Dasha niewiele się dotąd zmieniło pod kątem rozgrywki i pora coś z tym zrobić.

Boulder Dash: 30th Anniversary zaoferuje graczom wiele poziomów za darmo, z opcją dokupienia sobie kolejnych paczek tematycznych, gdyby komuś to nie wystarczyło. Będzie można także doinwestować w kolejne postacie, poza standardowo oferowanych Rockforda i Crystal. Nowoczesna oprawą to sprawa oczywista, ale już potwierdzono pojawienie się chociażby skośnych ścian, a także prostego w obsłudze edytora etapów. Mimo wprowadzanych zmian, sam trzon zabawy pozostanie jednak niezmieniony.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial