reklama

Twórcy serii ArmA aresztowani w Grecji za szpiegostwo

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Studio Bohemia Interactive, które swojego czasu zaistniało na rynku dzięki realistycznemu projektowi Operation Flashpoint, później poświęciło się rozwijaniu innej autorskiej, także wojskowej serii — Armed Assault. Obecnie powstaje już trzecia część cyklu skrótowo znanego jako ArmA, a twórcy w ramach prac nad tytułem podróżują po świecie oraz zbierają zdjęcia, dane czy różne pomysły. Niestety najwidoczniej nieco za bardzo przyłożyli się oni do swojego zajęcia, gdyż w Grecji kilku z nich zostało niedawno zatrzymanych pod zarzutem szpiegostwa.

Dwóch Czechów w wieku 28 oraz 33 lat (nazwisk nie ujawniono) aresztowały władze w Platy na wyspie Lemnos. Wzbudzili podejrzenie służb mundurowych, które zdecydowały się ich przeszukać i w rezultacie znalazły materiały wideo oraz zdjęcia ukazujące pobliskie struktury wojskowe. Na nic się zdały tłumaczenia, że to wszystko pomoce zgromadzone z myślą o uczynieniu gry ArmA III lepszą. Bohemia potwierdziła, że zajście faktycznie miało miejsce. Trwają wyjaśnienia. Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle członkowie ekipy będą mogli wrócić do kraju.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało