r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twórcy sukcesu Google w klubie miliarderów

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis CNET informuje o nowych członkach Klubu miliarderów Fobesa. Jednym z nich jest autorka serii o Harrym Potterze - pani J. K. Rowling, która dostała możliwość wejścia do elitarnego klubu dopiero po wydaniu ostatniej z serii swych książek. Kolejni nowicjusze w światku miliarderów to Sergey Brin i Larry Page - twórcy sukcesu wyszukiwarki internetowej Google. Zasoby ich kont też już pokonały magiczną barierę miliarda dolarów. Od dziesięciu lat, na czele listy niepodzielnie panuje Bill Gates z osobistym majątkiem ponad 46 mld dolarów. Niewiele jak na razie zapowiada by miejsce to stracił.

W sumie, na świecie mamy 587 miliarderów. Gdyby połączyć wszystkie fortuny wszystkich "klubowiczów" uzyskalibyśmy kwotę około 1,9 tryliona dolarów. Przeciętny wiek miliardera to 64 lata. 27 ma mniej niż 40 lat. Wielu z tych bogaczy mieszka w Nowym Jorku (31), Moskwie (23), Hong Kongu (16) i Paryżu (10).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.