Twórz zdjęcia sferyczne na iOS dzięki aplikacji od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Apart Photo Sphere umożliwia nam wykonywanie zdjęć sferycznych. Opcja ta jest dobrze znana posiadaczom Androida. Od kilku miesięcy stanowi integralną część aplikacji Aparat. Teraz mogą z niej skorzystać także posiadacze urządzeń z systemem iOS.

Na wstępie wita nas krótki poradnikiem. To już tradycja w produktach Googla. Na kilku stronach przedstawia najważniejsze funkcje i zalety programu. Gdyby coś umknęło naszej uwadze, odnajdziemy go później także w menu. Obsługa aplikacji jest naprawdę prosta, a interfejs przypomina inne aplikacje Googla.

Ekran główmy zawiera podgląd mapy oraz przykładowe zdjęcia sferyczne. Za pomocą przycisku w prawym dolnym rogu możemy rozpocząć tworzenie własnego zdjęcia. Cały proces polega na odpowiednim przemieszczaniu telefonu, pomagają w tym podpowiedzi widoczne na ekranie. W każdej chwili możemy przerwać operację by porzucić projekt, bądź też udostępnić go innym.

Mechanizm przetwarzania materiału sprawuje się dobrze. Przy niewielkim wysiłku i chwili cierpliwości możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt. To chyba największa zaleta aplikacji Apart Photo Sphere.

Warto wspomnieć, że od dłuższego czasu w AppStore dostępny jest godny konkurent od Microsoftu, czyli program Photosynth. Na chwilę obecną aplikacja od Googla wydają się łatwiejszą w użyciu, ważny jest jednak też sam algorytm oraz opcje dodatkowe. Photo Sphere możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

© dobreprogramy
s