reklama

Twórz zdjęcia sferyczne na iOS dzięki aplikacji od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Apart Photo Sphere umożliwia nam wykonywanie zdjęć sferycznych. Opcja ta jest dobrze znana posiadaczom Androida. Od kilku miesięcy stanowi integralną część aplikacji Aparat. Teraz mogą z niej skorzystać także posiadacze urządzeń z systemem iOS.

Na wstępie wita nas krótki poradnikiem. To już tradycja w produktach Googla. Na kilku stronach przedstawia najważniejsze funkcje i zalety programu. Gdyby coś umknęło naszej uwadze, odnajdziemy go później także w menu. Obsługa aplikacji jest naprawdę prosta, a interfejs przypomina inne aplikacje Googla.

Ekran główmy zawiera podgląd mapy oraz przykładowe zdjęcia sferyczne. Za pomocą przycisku w prawym dolnym rogu możemy rozpocząć tworzenie własnego zdjęcia. Cały proces polega na odpowiednim przemieszczaniu telefonu, pomagają w tym podpowiedzi widoczne na ekranie. W każdej chwili możemy przerwać operację by porzucić projekt, bądź też udostępnić go innym.

Mechanizm przetwarzania materiału sprawuje się dobrze. Przy niewielkim wysiłku i chwili cierpliwości możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt. To chyba największa zaleta aplikacji Apart Photo Sphere.

Warto wspomnieć, że od dłuższego czasu w AppStore dostępny jest godny konkurent od Microsoftu, czyli program Photosynth. Na chwilę obecną aplikacja od Googla wydają się łatwiejszą w użyciu, ważny jest jednak też sam algorytm oraz opcje dodatkowe. Photo Sphere możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama