r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tworzenie aplikacji okienkowych z użyciem GTK+ i Pythona

Strona główna Aktualności

Śląski oddział Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa oraz Studenckie Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania 31 maja organizują kolejne (po spotkaniach z Blenderem) otwarte wykłady w ramach akcji GNU/Politechnika.

Tym razem Filip Kłębczyk wprowadzi wszystkich zainteresowanych w tworzenie aplikacji okienkowych z użyciem GTK+ i Pythona. Uczestnicy wykładu dowiedzą się dlaczego właśnie taki duet jest skuteczny i jak z jego pomocą w szybki sposób przygotować wieloplatformowe aplikacje z graficznym interfejsem użytkownika.

Plan wykładu obejmuje następujące zagadnienia: ekspresowe wprowadzenie do języka Python (na zasadzie porównania z językami C/C++/Java), narzędzia do szybkiego tworzenia interfejsu użytkownika bazującego na bibliotece GTK+ i zasady projektowania, typowe elementy programu wykorzystującego moduł PyGTK, prezentacja i omówienie budowy prostej, ale użytecznej aplikacji opartej na PyGTK wspomagającej tworzenie wyrażeń regularnych.

Wykład odbędzie się w sobotę 31 maja o godzinie 16:00 w Rybniku w budynku dydaktycznym Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej przy ul. Rudzkiej 13, sala 106. Wstęp na wykłady jest wolny. Więcej informacji na temat wykładów uzyskać mozna na stronie www.liwo.polsl.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.