Tworzenie wizytówek i etykiet za darmo dla Czytelników vortalu!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś mamy dla Was coś naprawdę specjalnego - na łamach vortalu opublikowaliśmy pełną, bezpłatną wersję programu DesignPro 5 PL przygotowaną przez producenta specjalnie dla Czytelników vortalu dobreprogramy.

DesignPro to niezwykle rozbudowany program do projektowania i wydruku różnego rodzaju etykiet, wizytówek, kart itp. stworzony przez firmę Avery Zweckform - jednego z największych światowych producentów etykiet, papierów i folii. Program udostępnia gotowe szablony produktów Avery Zweckform dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać profesjonalne efekty, nie dysponując przy tym specjalną wiedzą. Za pomocą DesignPro można wstawiać pola tekstowe (także zaokrąglone - np. do etykiet na płyty CD/DVD), formatować tekst, rysować, czy też wstawiać zdjęcia. Dodatkowo program oferuje możliwość generowania, wstawiania i wydruku kilku rodzajów kodów kreskowych oraz łączenie się z bazą danych (np. Microsoft Excel) w celu np. automatycznego adresowania etykiet na koperty.

Zastosowania programu są bardzo szerokie. Oprócz projektowania wizytówek może być wykorzystywany do tworzenia etykiet adresowych, etykiet z kodem kreskowym do np. archiwizacji dokumentacji firmowej czy oklejania sprzedawanych produktów, naklejek na nagrywane w krótkich seriach płyty CD/DVD (np. z ofertą firmy) i wiele innych...

Program ten jest bezpłatnie udostępniany na stronach producenta jedynie w ograniczonej funkcjonalnie wersji "Limited" - zawierającej w dodatku wyłącznie amerykańskie (czyli u nas nieprzydatne) szablony produktów, za pełną wersję trzeba zaś zapłacić. W naszym kraju polityka producenta jest na szczęście inna i dlatego właśnie, dzięki firmie Corex, która jest dystrybutorem produktów Avery w Polsce udało się specjalne dla Czytelników vortalu przygotować polską edycję tego programu nie tylko w pełnej wersji ale także do pobrania online. Należy jednak zaznaczyć, że udostępniana do pobrania wersja programu, z uwagi na konieczność ograniczenia wielkości pliku instalacyjnego, nie zawiera clipartów i przykładowych projektów. Istnieje jednak możliwość bezpłatnego zamówienia pełnej wersji programu na płycie CD (ewentualnie także z próbkami wizytówek i etykiet). Szczegóły na ten temat udzielane są telefonicznie u dystrybutora.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Kicie z firmy Corex za pomoc i zaangażowanie.

Program DesignPro 5 PL można pobrać w nowo utworzonym dziale PROGRAMY -> Biuro -> Tworzenie wizytówek i etykiet

© dobreprogramy
s