Tydzień z Corelem - szczęśliwcy wylosowani!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu zorganizowanego w ramach akcji "Tydzień z Corelem". Przypominijmy, że pula nagród stanowiła aż 10 szt. pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite 11 Special Edition PL, 3 szt. Paint Shop Pro 9, 3 szt. Paint Shop Pro Studio, 3 szt. Paint Shop Photo Album 5 - całość o łącznej wartości około 12 000 zł (!). Nagrody ufundowała firma Corel, za co serdecznie dziękujemy.

Jak się okazało pytania do łatwych nie należały. Jak już pisaliśmy, najwięcej problemów sprawiły pytania dotyczące licencjonowania ;-) Wiele uczestników nie wiedziało czy pracownik korzystający w firmie z pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite 12, może legalnie zainstalować dodatkowe kopie tego pakietu na użytkowanym przez siebie komputerze przenośnym (notebooku) i domowym komputerze stacjonarnym?. Okazało się, że ten szeroki zakres licencji wydawał się uczestnikom konkursu mało prawdopodobny. Faktycznie jednak licencja na programy Corela na taki szeroki zakres użytkowania pozwala. Błędne odpowiedzi na to właśnie pytanie wpłynęły szczególnie na stosunkowo niewielki procent poprawnych wyników konkursu.

Nieco mniej kłopotów sprawiło pytanie Kto może nabyć pakiet graficzny CorelDRAW Graphics Suite 11 PL Academic? Obok oczywistych w tym przypadku nauczycieli, studentów, szkół publicznych i prywatnych oraz instytucji wobec nich nadrzędnych wielu uczestników nie wiedziało, że prawo to mają także szpitale, biblioteki, muzea oraz organizacje charytatywne i religijne prowadzące działalność niezarobkową. Problemy i z tym pytaniem wynikały najprawdopodobniej z przyzwyczajenia do bardzo restrykcyjnych licencji na wersje edukacyjne. Jak widać, Corel jest firmą która w tym zakresie znacząco i pozytywnie odstaje od konkurencji.

W konkursie wbrew naszym oczekiwaniom wzięło udział stosunkowo niewielu Czytelników. Okazało się, że niewielu z Was wierzy, że wygrać każdy może ;-) W sumie w zabawie wzięło udział jedynie niewiele ponad 700 osób. Tylko 61% uczestników odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom.

W najbliższym czasie opublikujemy najciekawsze pytania do pracowników Corela, listę osób nagrodzonych słodkimi upominkami oraz małe podsumowanie. Listę szczęśliwców nagrodzonych w konkursie opublikowaliśmy na stronie corel.dobreprogramy.pl. Wszyscy zwycięzcy zostaną ponadto powiadomieni o wygranych poprzez e-mail.

© dobreprogramy
s