Tydzień z Corelem zakończony!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobiegła końca akcja "Tydzień z Corelem". Przez cały tydzień, na specjalnie wydzielonej z vortalu witrynie corel.dobreprogramy.pl publikowaliśmy szereg materiałów, które w zamyśle miały przybliżyć Wam całą grupę aplikacji ze "stajni" Corela, a także samego producenta. Można było zadawać pytania pracownikom firmy, a całości dopełniał konkurs z fantastycznymi nagrodami. Przyszedł czas więc na małe podsumowanie i pierwsze wnioski ;-)

Prawdziwym "gwoździem programu" okazał się kurs CorelDRAW 12 prezentujący możliwości zarówno samego programu, jak i istotę grafiki wektorowej. Kurs o tyle nietypowy, że obok pięciu artykułów okraszonych dużą ilością ilustracji i dodatkowymi plikami pomocniczymi, przygotowaliśmy także dwie, łatwe w odbiorze praktyczne demonstacje. Sam tylko artykuł z pierwszą częścią kursu była czytany w ciągu 7 tylko dni ponad 2500 razy, a pierwsza demonstracja oglądana 1500 razy. Ponadto, mieliśmy też wielką przyjemność przeprowadzenia wyjątkowego wywiadu z Holgerem Suhlem z europejskiego oddziału Corela. Wyjątkowego bo udzielonego przez dyrektora sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią oraz Bliski Wschód specjalnie dla czytelników vortalu dobreprogramy. I ten materiał cieszył się sporym zainteresowaniem blisko 1000 osób. Całość publikacji uzupełniły dwa artykuły na temat tańszych wersji oprogramowania firmy Corel oraz opisy wszystkich produktów i ich wersje testowe, które również cieszyły się wielkim zinteresowaniem. Jednak przede wszystkim Tydzień z Corelem umożliwił nawiązanie bezpośredniego kontaktu polskim użytkownikom z pracownikami firmy Corel. Jesteśmy przekonani, że przynajmniej część pytań jakie się pojawiły wpłynie na politykę firmy w naszym kraju.

Mamy nadzieję, że wielu z Was z Tygodnia w jakiś sposób skorzystało, a na pewno skorzysta dziewiętnastka szczęśliwców, których wylosujemy sposród wszystkich, którzy wzieli udział w konkursie i prawidłowo odpowiedzieli na pytania konkursowe. O tym do kogo powędrują wyjątkowo atrakcyjne nagrody konkursowe, ufundowane oczywiście przez firmę Corel, dowiecie się już w przyszłym tygodniu. Teraz, po zakończeniu konkursu, możemy już zdradzić, że największe problemy sprawiły odpowiedzi na pytania 3 i 5. Wielu z odpowiadających nie zdawało sobie sprawy jak atrakcyjne warunki licencjonowania mają produkty Corela. W efekcie, dużo osób nie wiedziało, że pracownik użytkujący w firmie pełną wersję pakietu CorelDRAW Graphics Suite 12 może legalnie zainstalować dodatkowe kopie tego pakietu na użytkowanym przez siebie komputerze przenośnym i domowym komputerze stacjonarnym. Niewiele mniej kłopotów sprawiło ostatnie pytanie - również dotyczące warunków licencyjnych. I tu okazuje się, że Corel jako jeden z niewielu producentów pozwala na legalny zakup i użytkowanie oprogramowania w wersjach edukacyjnych nie tylko przez nauczycieli, studentów czy szkoły ale nawet biblioteki, muzea, organizacje charytatywne i religijne prowadzące działalność niezarobkową i... szpitale.

"Tydzień z Corelem" to naszym zdaniem bardzo dobry sosób na bezpośrednią interakcję pomiędzy producentem oprogramowania, a użytkownikami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia akcja tego typu na łamach naszego vortalu. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować z tego miejsca firmie Corel za to, że udało się taką akcję zrealizować. Dziękujemy też wszystkim Czytelnikom za uczestnictwo. Informujemy też, że materiały z akcji będą w dalszym ciągu dostępne na stronie corel.dobreprogramy.pl.

© dobreprogramy
s