Type light 3.2.048

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Type light to darmowe, w pełni funkcjonalne narzędzie do edycji i projektowania czcionek. Pozwala ono w łatwy sposób tworzyć własne fonty, modyfikować już istniejące, a także konwertować je pomiędzy formatami TTF i OTF.

Po wczytaniu do programu wybranej czcionki możliwa jest edycja dowolnego, wskazanego przez użytkownika znaku z całej ich tablicy. Możliwa jest zmiana kształtów poszczególnych liter i cyfr, zaokrąglanie krawędzi itp., oraz modyfikacja takich parametrów czcionki jak nazwa, opis czy metryka. Type light daje także możliwość tworzenia własnych fontów od podstaw. W tym celu do dyspozycji pozostają narzędzia do rysowania podstawowych kształtów, linii i krzywych, których to charakterystycznymi punktami możemy później manipulować. Program oferuje 10-poziomowy mechanizm cofania i przywracania wprowadzonych zmian.

Type light to bardzo dobre narzędzie pracy dla zarówno początkujących, jak również nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcieliby tworzyć własne czcionki. Narzędzie posiada wbudowaną mapę glifów, zawierającą ponad 65 tys. znaków Unicode.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!