Tyrian 2000 2.1

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tyrian 2000 to jedna z klasycznych strzelanek, która zyskała nie lada uznanie przed wielu laty. Stanowi kwintesencję tego, co reprezentował gatunek z rozgrywką opartą na locie stateczkiem do góry i zestrzeliwaniu kolejnych fal wrogów. Tak jak wiele dzieł z dawnych czasów, również ten doczekał się na szczęście w końcu bezpłatnej pełnej wersji, mogącej być rozpowszechnianą bez przeszkód. Warto odświeżyć wspomnienia.

Prosty pomysł wzbogacono o wątek ekonomiczny. Z pokonywanych wrogów wypadają środki, które należy inwestować w rozwój naszej jednostki kosmicznej, jeżeli chcemy myśleć o pokonaniu więcej niż kilku początkowych etapów. Jest kilka broni do wyboru, które da się dodatkowo usprawniać, działka tylne, po obu stronach, albo sprawniejsze generatory, ponieważ wszystko to potrzebuje także oczywiście energii do działania. Niszczyć da się zarówno obiekty latające, jak też instalacje naziemne, a co jakiś czas walczy się z bossem. Dodatkowo warto kolekcjonować specjalne, poukrywane kostki.

Tyrian oferuje kilka poziomów trudności, a poza domyślnym trybem zabawy z dość ciekawą fabułą w tle, do wyboru dostajemy także inne wariacje zabawy. Przykładowo nie ma problemu, by przy jednym komputerze bawili się dwaj piloci. Dociekliwi znajdą szybko kody, potrzebne do uruchomienia alternatywnych trybów rozgrywki, a nawet różne mini gierki. Akcję na ekranie udanie podkreśla wyjątkowa ścieżka muzyczna.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!