r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

UE: Dyskusja o neutralności Internetu latem

Strona główna Aktualności

O autorze

Do Europy dociera dyskusja na temat neutralności Internetu. Tematem dotyczącym m.in. ograniczeń dostępu do materiałów w Sieci ma zająć się Komisja Europejska - ale dopiero latem.

Zdaniem zwolenników neutralności Internetu, operatorzy i dostawcy nie powinni w żaden sposób ingerować w treści zamieszczane w Sieci - np. utrudniając do niej swoim klientom dostęp. Ostatnio dyskusja rozgorzała na nowo po decyzji amerykańskiego sądu w sprawie operatora Comcast. Jego pracownicy blokowali dostęp użytkowników do Internetu za korzystanie z sieci BitTorrent. Koncepcja neutralności Sieci staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularnym tematem także w Europie. W swoim wystąpieniu komisarz Neelie Kroes z agendy cyfrowej stwierdziła, że nad problemem europejscy urzędnicy będą dyskutować za kilka miesięcy. Kroes powiedziała w Paryżu, że należy przyjrzeć się obecnemu prawu umożliwiającemu dostarczanie Internetu dla Europejczyków.

Agenda cyfrowa, która wchodzi w skład Komisji Europejskiej, chce zająć się również debatą na temat zarządzania ruchem w Internecie. Jest wiele sposobów na zarządzanie ruchem - mówiła Kroes. - Ale dodawanie nowych praw [...] nie pomoże automatycznie w rozładowaniu natężenia ruchu. Pani komisarz proponuje dyskusję m.in. na temat praw dostawców Internetu, przejrzystości zasad dotyczących zarządzania ruchem, możliwościami przyśpieszenia połączeń i eliminacji problemów z przeciążeniem sieci przez wielu użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.