r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

UE chce zabezpieczyć Internet

Strona główna Aktualności

O autorze

Komisja Europejska poparła pomysł walki ze szkodliwymi treściami publikowanymi w Internecie. Celem zaplanowanego na cztery lata Programu Bezpieczniejszego Internetu, jest ograniczenie niebezpieczeństw czyhających na dzieci korzystające z Sieci. Program w latach 2005 - 2008 pochłonie 50 mln Euro, które będą spożytkowane na opracowanie technologii filtrowania szkodliwych materiałów.

Równocześnie z regulacjami prawnymi Komisja Europejska planuje rozpocząć kampanię uświadamiającą wśród opiekunów młodocianych Internautów. Dlatego założenia Programu obejmują cztery cele: zwalczania nielegalnej zawartości Internetu; walkę z zalewem niechcianych informacji, w tym spamem; promocję bezpiecznych środowisk; uświadomienie rodziców i nauczycieli na temat nowoczesnych technologii chroniących dzieci w czasie sufrowania po Sieci.

"Dzieci powinny mieć możliwość korzystania z Internetu bez ograniczeń, dotyczy to m.in. czatu, gier, czy edukacji" - powiedział Erkki Liikanen Członek Komisji Europejskiej ds. Przedsiębiorczości i społeczeństwa informacyjnego. Likkanen zastrzegł jednak, że swobodny dostęp dzieci do Sieci musi być związany z równoczesną ochroną przed zagrożeniami jakie niesie to medium ze strony dorosłych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.