r   e   k   l   a   m   a
reklama

UE pyta producentów sprzetu, co z przeglądarkami

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pod koniec maja pisaliśmy o planach narzucenia przez Komisję Europejską obowiązku wyboru przeglądarki tuż po instalacji Windows. Powstały jednak pytania, jakie przeglądarki będą na liście do wyboru?

Między innymi właśnie o to Komisja Europejska zapytała producentów sprzętu - wynika z informacji uzyskanych przez Bloomberg nieoficjalnie od przedstawicieli dwóch różnych firm proszących o zachowanie anonimowości. Komisja zastanawia się, jakie przeglądarki powinny znaleźć się na ekranie i jak powinny być zaprezentowane - czy z opisem, a może nawet z demonstracją wideo? Mary Jo Foley spekuluje, że na liście mogą znaleźć się Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome i być może Safari.

W ankiecie rozesłanej do producentów sprzętu Komisja Europejska pyta także o jakość komunikacji z Microsoftem - głównie o to, czy firma nie naciska producentów, czy nie zakazuje preinstalacji innych przeglądarek. Dokładna treść ankiety jest jednak objęta klauzulą poufności. W ciągu najbliższych tygodni dowiemy się, jakie wnioski Komisja wyciągnęła z ankiety - wtedy też poznamy werdykt w prowadzonej aktualnie sprawie antymonopolowej.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii