UKE będzie walczyć z TP S.A.

Strona główna Aktualności

O autorze

TP S.A.

ogłosiła wczoraj jakie będą koszty neostrady tp zamawianej bez usług telefonicznych. Jak już powszechnie wiadomo neostrada ma być dostępna bez telefonu od 15 lutego. Informowaliśmy, że TP S.A. ogłosiła iż dopłata do ceny neostrady w przypadku nie wykupowania usługi telefonicznej będzie wynosić 36,60 zł miesięcznie. Jest to tzw. opłata za utrzymanie łącza.

Koszt ten jest o tyle absurdalny, że niemal nie różni się od podstawowego abonamentu telefonicznego w TP, tym samym praktycznie nie ma sensu z takiego rozwiązania korzystać. Nie taki był jednak cel Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który niejako zmusił Telekomunikację Polską do wprowadzenia neostrady jako samoistnej usługi dostępu do Internetu.

Okazuje się jednak, że to raczej nie koniec wojny TP S.A vs UKE. UKE oczekiwał, że dopłata "za utrzymanie łącza" nie przkroczy 27 zł z VAT. Propozycja TP jest dla nas nie do zaakceptowania. Nowy cennik otrzymaliśmy dziś, więc dopiero w poniedziałek możemy mieć jasne stanowisko, ale nie sądzę, żeby ta opłata odzwierciedlała koszty, jakie ponosi TP. - powiedziała Rzeczpospolitej Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tym samym czeka nas dalsza część sporu, a dopiero jego wynik przesądzi o ostacznym koszcie dopłaty za luksus braku telefonu ;-)

© dobreprogramy
s