UKE nałoży gigantyczną karę na TP S.A.

Strona główna Aktualności

O autorze

Portal Gazeta.pl poinformował, że w połowie stycznia Urząd Komunikacji Elektronicznej wyda decyzję o nałożeniu na TP S.A kary za zbyt wygórowaną opłatę na utrzymanie łącza przy usłudze dostępu do Internetu neostrada tp rozdzielonej od abonamentu telefonicznego. O decyzjach TP S.A. w sprawie cen za usługi neostrada tp. oddzielone od abonamentu telefonicznego oraz krytycznej na nie reakcji UKE już pisaliśmy. Stanowisko przedstawicieli UKE w tej sprawie było na tyle zdecydowane, że niemal przesądzone były wysokie kary.

Kara jak informuje za agencją ISB Gazeta.pl będzie maksymalna jaką przewiduje ustawa, tj. 3 procent przychodów TP S.A. - co stanowi niebagatelną kwotę rzędu 400 milionów złotych. Pod koniec miesiąca prawdopodobnie UKE nałoży również karę za nieprzestrzeganie decyzji dotyczącej świadczenia przez operatorów alternatywnych szerokopasmowego dostępu do internetu przy wykorzystaniu infrastruktury Telekomunikacji Polskiej tzw. bitstream access (BSA). Prezes UKE, Anna Streżyńska argumentuje tak wysoki poziom kar całkowitą bezskutecznością mniejszych.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule UKE nałoży na TP kary rekordowej wysokości opublikowanym w portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s