reklama

UKE skontroluje operatorów

Strona główna Aktualności

O autorze

"Senny koszmar" Telekomunikacji Polskiej, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska, zamierza kontrolować czy dostawcy Internetu nie "nabijają nas w butelkę".

Jak dowiedziała Gazeta Wyborcza już w lutym rozpoczną się intensywne kontrole jakości usług oferowanych przez dostawców Internetu oraz w sieciach komórkowych. W związku z powszechną na rynku sytuacją gdy abonent kupuje łącze o określonej przepustowości, a w praktyce korzysta z usługi o zdecydowanie gorszych parametrach, kontrole niewątpliwie będą niezwykle korzystnie wpływać na pozycję abonentów.

Jak dowiadujemy się z artykułu opublikowanego na łamach portalu Gazeta.pl, w lutym pracownicy Urzędu rozpoczną instalowanie w całym kraju tzw. próbników, urządzeń podłączanych zarówno na linii internetowej prowadzącej do domu abonenta, jak i na punktach, w których łączą się sieci poszczególnych operatorów. Niektóre próbniki będą instalowane na stałe, niektóre wyrywkowo i czasowo. Jak zapowiada UKE, kontroli zostaną poddani wszyscy - operatorzy stacjonarni, kablowi i komórkowi.

W praktyce UKE nie będzie mógł egzekwować jakości usług od operatorów, choćby dlatego że zwykle w przypadku umów na usługi dostępu do Internetu mamy określony maksymalny transfer, a nie minimalny. Abonent będzie jednak wiedział czy płaci rzetelnemu operatorowi, czy warto przy nim pozostać czy też skorzystać z konkurencji.

Zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do lektury artykułu opublikowanego w portalu Gazeta.pl Koniec obietnic bez pokrycia w umowach operatorów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama