UMPlayer UMPlayer 0.98 P4

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

UMPlayer (Universal Multimedia Player) to zaawansowany odtwarzacz audio i wideo, stworzony na bazie popularnego MPlayera. Umożliwia odtwarzanie multimediów w niemalże każdym formacie, nośników AudioCD, DVD-Video (w tym zabezpieczonych), VCD/SVCD, klipów z serwisu YouTube, a także transmisji strumieniowych. Program obsługuje większość najpopularniejszych kart TV\FM.

Odtwarzacz posiada wbudowane około 270 różnych kodeków i filtrów audio/wideo, dając tym samym możliwość oglądania multimediów w formatach AAC, AC3, ASF, AVI, DIVX, FLV, H.263, Matroska, MOV, MP3, MP4, MPEG, OGG, QT, RealMedia, VOB, Vorbis, WAV, WMA, WMV, XVID oraz wielu innych, bez konieczności instalacji na komputerze żadnych dodatkowych komponentów. Program charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, co jest jego ogromną zaletą.

Podobnie jak większość konkurencyjnych rozwiązań UMPlayer oferuje obsługę napisów, a także możliwość ich automatycznego wyszukiwania i synchronizowania, funkcję tworzenia zrzutów ekranowych, wyszukiwania i zgrywania klipów z YouTube (bez konieczności korzystania z przeglądarki internetowej), a także rozbudowane możliwości zmiany ustawień wyświetlanego obrazu oraz odtwarzanego dźwięku. Program wspiera wiele filtrów, funkcję usuwania przeplotu i zmiany proporcji wyświetlanego obrazu, odtwarzanie audio w trybie stereo, Surround 4.1/5.0 itp.

UMPlayer pomimo rozbudowanych możliwości uznawany jest za program lekki i prosty w obsłudze. Atutem odtwarzacza jest dostępność polskiej wersji językowej i kompatybilność z platformami systemowymi Windows i Linux. Edycja dla Mac OS-a na chwilę obecną znajduje się w fazie rozwojowej i nie została udostępniona.

Uwaga!

  1. Instalacja programu odbywa się w trybie online.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Odtwarza większość formatów, wbudowane kodeki
Sterta problemów z obsługą napisów, nie działa opcja zapamiętywania pozycji filmu (skoro już jest, to niech działa)
ocena użytkownika
07.12.2013 21:50 • Recenzja do wersji 0.98 P4

Ten program nadaje się tylko do odtwarzania filmów i niczego poza tym. Jest cholernie niedopracowany. Przewijanie filmu najczęściej powoduje kilkusekundowe zacinki obrazu. Opcje dostosowywania napisów to jakaś kpina. Niby jest opcja ustawienia wielkości napisów i skalowania wielkości, ale bez względu na wpisaną liczbę, przy uruchamianiu i tak wskakuje jakaś opcja domyślna i napisy są zwyczajnie za duże. Zawsze muszę je zmniejszać. Skopane jest też wczytywanie napisów. Są trzy opcje, działa tylko jedna - "wszystkie napisy w katalogu". Oczywiście jeśli jest tam więcej plików z napisami, to zawsze zostaje wczytana pierwsza pozycja, co powoduje, że jeśli alfabetycznie pierwsze były inne napisy, to one zostaną wczytane. Są tam jeszcze dwie opcje - "wszystkie napisy zawierające tytuł filmu" i "taka sama nazwa jak film", niestety nie działają w ogóle i trzeba napisy wczytywać samemu.

Kolejny zarzut to niedziałająca opcja zapamiętywania pozycji filmu. Zdaje się, że działała ona przez jakiś czas po instalacji, teraz już nie działa. Większość odtwarzaczy jej nie posiada, więc jej obecność tutaj przy jednoczesnym jej niedziałaniu jest wadą podwójną.Używam go właściwie tylko dlatego, że jego konkurent SubEdit-Player nie odtwarza wielu formatów plików. Musiałbym może odinstalować wszystkie kodeki i zainstalować jakąś paczkę na nowo. Kiedyś SubEdit był najlepszym programem, można było w nim całkiem nieźle dopasowywać napisy. Od kiedy przestał działać, to instalowałem wiele programów do filmów i żaden nie przypadł mi do gustu, jedynie właśnie UMPlayer, bo te wady, o których pisałem mogę jeszcze jakoś przeboleć. Gdybym jednak miał go ocenić, to musiałbym stwierdzić, że da się na nim oglądać wraz z polskimi napisami. W skali 1-10 musiałbym to ocenić na 3, bo jednak jego wady sprawiają, że jest to program naprawdę mocno niedopracowany. Innych opcji nie sprawdzałem, ale nie są mi one do niczego potrzebne, jak zresztą 90% użytkownikom. Nie mam nawet ochoty ich sprawdzać, bo jeśli tak podstawowe jak wczytywanie napisów pozostawiają wiele do życzenia, to z pozostałymi też mogą być jakieś problemy.

Wbudowane kodeki , Polski język , Szybkość działania , Obsługa wielu formatów
Niedopracowane spolszczenie
ocena użytkownika
21.03.2011 07:55 • Recenzja do wersji 0.9

Długo szukałem odtwarzacza dla siebie , po niemożności instalacji SubEdit Playera na Windows 7 musiałem zacząć szukać czegoś innego. Żaden z odtwarzaczy nie spełnił jednak moich wymagań , a to reklamy w oknie , a to za dużo niepotrzebnych funkcji.
Aż w końcu znalazłem informację na stronie głównej dobreprogramy o UMPlayer .
Pobrałem go kilka dni temu i muszę przyznać że jestem zadowolony jak jeszcze z żadnego. Lekki , posiadający swoje kodeki , obsługujący najpopularniejsze formaty w języku Polski , czyli wszystko to co powinien posiadać dobry odtwarzacz i do tego wieloplatformowy.
Na mały minus mógłbym zaliczyć ewentualnie niedokończone spolszczenie które w menu potrafi być po angielsku. Także domyślnie nie jest ustawiona obsługa polskich "ogonków" w napisach i trzeba to ustawić samemu.

Jednak całość dostaje ode mnie 9,2 . A po poprawie drobnych niedociągnięć myślę że i więcej.