reklama

UOKiK przyjrzy się skargom na ipla.tv, internauci już organizują pozew zbiorowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Historia Cyfrowego Polsatu, ipli i Euro 2016 toczy się dalej. Wygląda na to, że niezadowolenie internautów, którzy wykupili pakiety dostępowe, pozwalające legalnie w Internecie oglądać mecze tegorocznych Mistrzostw Europy nie zakończy się tylko narzekaniami na Facebooku.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w poniedziałek i wtorek wpłynęło już ponad dziesięć skarg od użytkowników internetowej platformy ipla. Zarzucają oni operatorowi, że świadczona przez niego płatna usługa nie spełnia jakichkolwiek standardów jakości – nieustanne buforowanie, niska jakość obrazu, przerywanie transmisji, a do tego wszystkiego niemożliwość dodzwonienia się na infolinię.

UOKiK przeanalizuje teraz skargi i w najbliższych dniach zdecyduje o podjęciu bądź nie postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. Niewykluczone jednak, że liczba skarżących szybko wzrośnie, na Facebooku działa już strona Zbiorowy pozew przeciw Ipla.pl, której autorzy wzywają do gromadzenia zrzutów ekranu dokumentujących „niedziałające mecze, opieszałość w obsłudze czy bezczelne odpowiedzi”.

Co w najgorszym razie mogłoby spotkać operatora ipli ze strony UOKiK-u? Zadaniem urzędu jest ustalenie, czy podmiot gospodarczy nie naruszył zbiorowych interesów konsumentów. Jeśli uzna, że do tego doszło, może nałożyć na firmę karę, sięgającą 10% rocznych przychodów.

Tymczasem poza Internetem sprzedaż dostępu do meczy Euro 2016 ma się bardzo dobrze. Już ponad 400 tys. abonentów największych sieci kablowych i platform cyfrowych wykupiło dostęp do kanałów Polsat Sport 2 HD i 3 HD z transmisjami Euro 2016, zwykle płacąc za taką przyjemność 99 złotych. O początkowych problemach z aktywacją pakietów już nie słychać, operatorzy TV chwalą się za to, że to rekordowy wynik – czterokrotnie wyższy niż sprzedaż odnotowana jesienią 2014 roku, gdy oferowano pakiet transmisji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn.

Jak widać, jeśli chodzi o sport, to Polska wciąż telewizją, a nie Internetem stoi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama